G-Book

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

The maximum upload file size: 2 MB. You can upload: image, audio, document, spreadsheet, interactive, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

wp-puzzle.com logo

7 329 vzkazů v “G-Book

 1. Ležím u Šváry na chatě a zpíváme a napadla mě slovní hříčka:
  Jak se do lesa volá „Tak se z lesa ozývá,“ tak se z lesa ozývá „tak se z lesa ozývá.“

 2. “Velmi temná druhá strana je.”
  “Nech těch výmluv Yodo a sněz ten řízek jako všichni ostatní.”

 3. Vymyslel jsem skvělý vtip pro nerdy:

  Povídá paní elektronová synovi:
  „Už mě štveš! Budeš tady a ani se nehneš!“

 4. z netu blbůstka pro Stenlyho:

  Školka stojí v prudkém kopci (teda, co u nás nestojí v prudkém kopci)
  Auto se nekontrolovaně rozjelo. Tak jsem to chtěl hodit trochu do smyku, že se to v něm zabrzdí
  No udělal jsem 335° otočku, ale auto zastavil! (a ke školce jsem vycouval)
  Děti měli radost, že aký to kolotoč, manželka revala hrůzou, popiči kvalitný lunapark

 5. 1. Kafuu bozi, nemuzu se nabazit. Perverzni guilty pleasure.
  2. Codenames koupil jsem. A obavam se, ze je to tak navykovy, ze to budu muset odinstalovat. Zere mi to nejak moc casu.

  1. Skoro by se dalo říct, že tvoje slovní zpětné vazby a Matlockovy orální jsou to jediné, co pohání g-point.

 6. Jinak abyste si nemysleli, že s rodinou necestuju po světě, tak dneska do neděle jedeme na dovolenou do Valče.

 7. Tak můj problém s nemožností nainstalovat Pinnacle Studio na střih videa na školní PC se po 5 e-mailech dostal do fáze, kdy mi pán z Corelu napíše čas a na dálku se připojí přes vzdálenou plochu a bude to řešit osobně.
  Btw, ten program zabírá na disku 3 GB, ale protože v minimum requirements mají 80 GB (wtf? pro čistou instalaci?), tak jsem v prvním kroku musel na 120 GB disku uvolnit 80 GB.

 8. Téma elektrický proud a elektrické napětí jsem chtěl začít umělou inteligencí.
  Tak jsem pustil projektor a plátno.
  Nejdřív jsem ji nechal napsat básničku, pak jsem se chtěl zeptat, co je to elektrický proud a od toho se odrazit.
  Ale ještě předtím mě napadlo, že by nám mohla umělá inteligence říct vtip.

  Řekla.

  Přijde muž do baru a říká barmanovi: „Dáte mi pivo a pro mého psa taky?“
  Barman odpoví: „Proč bych měl dávat pivo vášmu psovi?“
  Muž na to: „No, když mu dám pivo, tak se začne cítit špatně a nebude mi lízat prdel.“

 9. Zajímavost od jedné holky, která do vakcín vidí, proč byly tak rychle:

  Tak ještě jednou a detailně.
  To, že někdo přišel s něčím, o čem jste předtím v životě neslyšeli, neznamená, že ji někdo vyvinul „bleskem“ nebo nějak překotně. Klidně si mějte jaké důvody chcete, ale tohle prostě není pravda.

  Není to ani pravda z hlediska vývoje nosiče, který se vyvýjel a zkoušel řadu let, a není to pravda ani z hlediska vytipování proteinu na který se zaměřit, protože toto je (neúspěšně, ve svém první iteraci) testovalo už na SARS. Ano, na SARS se testovala řada vakcín, různé proteiny z viru jako ty částice co měli vybudit imunitu, ale až po několika letech se dospělo k tomu, že Spike je ten dobrý cíl. V té době už ovšem SARS zcela vymizel, takže další použití nebylo potřeba, vývoj skončil na zvířecích pokusech. Jednoduše proto, že nemá smysl testovat na lidech, jestli je vakcína ochrání proti SARS, když není možnost, že by se mohli SARS nakazit (mimo varianty že je nakazíte záměrně, což je pochopitelně u nemoci s tak vysokou smrtností zcela neetické a u vymizelé nemoci také zcela zbytečné).

  V momentě objevení velmi příbuzného viru, tak mohlo být cca týden po zveřejnění jeho sekvence navrhnutý mRNA produkt, který by mohl být zárodkem vakcíny. Toto údajně udělali přes víkend. A to proto, že design mRNA vakcín je velmi jednoduchý, prostě si zadáte, jaké „písmenka“ budete chtít. V tom je jeho kouzlo. Všechny vakcíny proti Covidu jsou založené na Spike proteinu, i když jsou adenovirové, proteinové, atd. Protože to bylo léta předtím prokázáno jako
  Všechno dál bylo testování, testování, testování… stojící na mnoha letech předchozích testů. Špička ledovce.

  Naopak že mRNA vakcíny se staly jasným vítězem toho vakcínového závodu bylo do značné míry překvapením, protože jinak by člověk sázel spíš na úspěch adenovirových nosičů. Které jsou s námi o trochu déle, ale jak je dneska patrné, účinnost je jednak nižší, a jednak nese potenciálně jiná rizika (související zčásti s metodikou dopravy do buňky ale zčásti taky z chybějící modifikace Spike proteinu na jeho prefusion-locked formu, což třeba Janssen udělal, ale Astra Zeneca ne).
  Je to do jisté míry náhoda, že se jim podařilo vytunit částice schopné vnášet mRNA, společně s předchozím výzkumem o stabilitě mRNA vnášených vakcín, zrovna včas aby byli dostatečně rychlí. Nebo spíš méně náhoda a více to, že v úvodu bylo do optimalizace metodiky hodně zainvestováno, takže se to podařilo dotáhnout.

  Zároveň je rychlost schválení rychlá proto, že pro to je nezbytné, aby se nakazilo sledovaným patogenem dostatek lidí v kontrolní a vakcinované skupině. Zatímco u nemocí, co nám tu kolují se na ten dostatečný počet musí čekat léta, tak Covid je tak infekční, že nakažených bylo za pár měsíců dost.

  Dalším faktorem rychlosti bylo i postupné zpracovávání dokumentace (které FDA a EMA a další dělají obvykle až v momentě, až mají všichni všechno hotové a sepsané, než vůbec tu složku otevřou). Tady začali procházet výsledky už v moment, kdy vyšly, což celý proces urychlilo. Stejně tak byl formálním urychlením spojení dvou fází klinických studií dohromady (to se obvykle nedělá z toho důvodu, že firmy nechtějí riskovat, že fáze II – sledování úvodní efektivity, nevyjde dostatečně dobře a tedy by zbytečně utratí peníze za provádění té následné, když by se jim nevyplatilo dál pokračovat). Zároveň to po výsledcích II. fáze firmy riskly a začali s výrobou před schválením, aby v momentě schválení měli už na skladě mraky dávek.

  Ano, schválení a uvedení Covidových vakcín (všech, nejen mRNA) bylo naprosto bezprecedentně rychlé. Ale také se neprosto bezprecedentně globálně investovalo do vývoje, upravily se podmínky tak, aby se ušetřil čas aniž by se nějak snižovaly nároky, a NAVÍC bylo štěstí, že přelomová metoda byla kousek od finalizování v ten moment.

  Bleskové na tom nebylo fakt nic. Bylo to naopak dotažení mnoha let práce, v jednom vlastně fascinujícím finiši, za mohutné podpory skandujících fanoušků.

 10. https://www.theverge.com/2022/11/21/23470759/leap-second-scrapped-2035-time-computer-chaos

  Celosvětová skupina vědců a zástupců vlád odhlasovala zrušení přestupných sekund v roce 2035. Tato ad hoc úprava času se občas vkládá kvůli postupnému zpomalování rotace Země a v průběhu let způsobovala mrzení mnoha technologickým společnostem.

  Znamená to, že se měření času definitivně odpojuje od sledování pohybu vesmírných těles. Došlo se k názoru, že nutnost mít jednotný čas na celé planetě je naléhavější než synchronizace s ději na obloze.

 11. Máme pro vás tip na vkusný dárek!🎁 Krásný set kožené peněženky a lisu na citrusy s motivem racků.🕊️

 12. Odpověď pro Konvu, který 3x prohrál, ale nakonec vyhrál, když se hrálo na 4 životy ve 4 lidech:

  pravděpodobnost je asi 1 %.

 13. když v 16. století chodili mladí muži takzvaně Na vandr, aby si našli místo jako tovaryši, tak jejich úmrtnost byla asi 30%.
  Existovaly totiž skupiny lapků jenž se právě na ně zaměřovaly. Mladíci si na cestu brávali větší obnos peněz, čímž se stávali lákavou kořistí.

 14. Zajímavost pro vás:
  První světová válka trvala teprve půl roku a již bylo zřejmé, že německé potravinové rezervy nebudou stačit. Císařský statistický úřad proto zahájil mezi sedláky průzkum, aby zjistil stav jejich zásob. Z obav před konfiskací však zemědělci záměrně hlásili zásoby nižší. Agrární odborníci dospěli k závěru, že v Říši není dostatek zdrojů pro 60 milionů lidí a 25 milionů prasat. Chovatelé museli drasticky snížit stavy vepřů, aby se brambory určené ke zkrmování ušetřily pro obyvatelstvo. Během dvou měsíců bylo poraženo pět milionů prasat a cena vepřového prudce klesla. Trh však nedokázal takové množství absorbovat. Velká část masa se zkazila dříve, než se vůbec začalo prodávat. Následně cena prudce stoupla. Vepřové se rázem stalo nedostatkovým zbožím, s nímž se obchodovalo na černém trhu, takže sedláci utajené zásoby brambor a obilí raději zkrmovali, než aby je prodávali za nízké ceny. Vybíjení prasat mezitím pokračovalo. To mělo za následek nedostatek hnojiv, takže výnosy klesaly. Deštivý podzim roku 1916 způsobil, že se zkazilo i to málo brambor, co na polích zůstalo. Výsledkem byl hladomor, který připravil o život asi čtvrt milionu lidí. V posledním roce války bylo v Německo pouhých šest milionů vepřů, o dobré tři čtvrtiny méně než před válkou. Plán agrárních odborníků na drastické snížení prasečí populace a zajištění potravin pro obyvatelstvo skončil fiaskem a vešel do dějin jako „profesorská jatka“.

 15. Ahoj, nemáte někdo doma válející se Apple watch 41 mm? Nebo i neválející se, které byste mohli do druhého dne postrádat?
  Jde o vyzkoušení velikosti.

 16. Už dlouho mi pípá zapnutý pás v autě, že je odepnutý. Odepnu ho, znovu zapnu, přestane a za chvíli znovu.
  Už mi z toho mrdá.
  Znáte někoho, kam s tím zajet, kdo dělá elektriku v autě? Zaplatím libovolnou sumu.

 17. Ruská média píší, že jistý zženštilý mladý muž v Urjupinsku v obavě z mobilizace vyrazil k místní věštkyni. Žena mu slíbila, že s pomocí tarotových karet naváže kontakt se záhrobím a zeptá se, zda bude mobilizován. Následně jej ujistila, že tarotové arkány dávají jednoznačnou odpověď, a sice že muž nikdy nepůjde do bojové zóny. Mladík zaplatil a vrátil se domů, kde měl několik dní dobrou náladu. Vše se ale změnilo, když dostal předvolání z místní vojenské správy.

  Mladík se rozzuřil a šel věštkyni nafackovat. Ta okamžitě zavolala policii, která mu sdělila obvinění z výtržnictví a umístila jej do vazby. Mladíkova mobilizace se odkládá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

The maximum upload file size: 2 MB. You can upload: image, audio, document, spreadsheet, interactive, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

wp-puzzle.com logo