Hrad

Nejdříve jsem psal sem: https://www.hrad.cz/cs/napiste-prezidentovi a ptal se na twitter Ovčáčka.

Neodpověděli.

Tak jsem napsal znovu:


Já: Dobrý den, již jsem vám psal a nedostal jsem stále odpověď: ohledně tweetu pana Ovčáčka o Sírii se ptám znovu – je tento twitterový účet pana Ovčáčka jeho soukromý, nebo je to, co je tam napsáno, názor pana prezidenta? Děkuji za odpověď.


Oni:

Vážený pane,

stejně jako v případě celé řady veřejně působících osob jde o účet na Twitteru, který si osobně zřídil Jiří Ovčáček. Na tomto účtu, jak již informoval, zveřejňuje stanoviska pana prezidenta, fotografie, články a své názory. Vždy je zřejmé, kdy právě jde o vyjádření pana prezidenta a kdy pana Jiřího Ovčáčka. Žijeme ve svobodné společnosti, máme Ústavou ČR garantovánu svobodu slova a svobodu vyjadřování názoru.

Závěrem dodávám, že pan prezident nevidí v této aktivitě Jiřího Ovčáčka žádný problém.

S pozdravem

Mgr. Martin Hakauf


Já:

Děkuji za odpověď.

V tom případě mám doplňující dotaz:

Tvrdíte tedy, že ať se na twitteru pana Ovčáčka objeví jakýkoliv vzkaz, tak předpoklad Hradu je, že veřejnost (jakkoliv inteligentní) dokáže vždy (vždy!) rozlišit, zda jde o stanovisko pana prezidenta nebo o soukromý názor pana Ovčáčka?

Prosím o odpověď přesně na tuto otázku.

Děkuji, Jiří Grambal


Oni:

Až jsem se potřetí připomněl:

Vážený pane,

vše, co bylo třeba sdělit, jsem sdělil v předchozím e-mailu. K této otázce jsem se již vyjádřil, stejně tak se k tématu obecně vyjádřil i tiskový mluvčí Jiří Ovčáček a další vedoucí zaměstnanci úřadu hlavy státu.

Za Váš zájem o činnost Kanceláře prezidenta republiky Vám děkuji a věřím, že ji budete i nadále se vší pozorností sledovat.

S přáním příjemného dne

Mgr. Martin Hakauf


Já:

Dobrý den, přeformuluji tedy svoji otázku.

Píšete:

“Vždy je zřejmé, kdy právě jde o vyjádření pana prezidenta a kdy pana Jiřího Ovčáčka. “

Mé dva dotazy:

1) Na základě čeho toto tvrdíte?

– myslíte si to vy?

– myslí si to více lidí na hradě? (kolik lidí?)

– kolik lidí je potřeba sehnat, kteří si to nemyslí, aby jich bylo více, než těch vašich, kteří si to myslí?

– máte nějaký průzkum, ze kterého plyne, že je “vždy zřejmé?”

Tyto otázky mě napadají ne proto, abych vás otravoval, ale po medializaci dobře víte kterého problému ohledně twitteru a Sýrie.

2) Co byste poradil lidem jako já, kteří mají problém odlišit vyjádření pana prezidenta a pana Ovčáčka?

Předem děkuji za obě odpovědi.


Oni:

Vážený pane,

máte-li problém s tímto informační zdrojem, vřele Vám doporučuji využívat jiných informačních zdrojů, které podávají zprávu o činnosti prezidenta republiky. Vybrat si můžete např. webové stránky hrad.cz, tiskové zprávy zasílané do médií a citace z nich v jednotlivých médiích, rozhovory s prezidentem republiky (noviny, rádia, pravidelné televizní rozhovory) nebo jeho veřejná vystoupení. I na těchto místech se dozvíte vše potřebné o činnosti prezidenta republiky, navíc snad v dostatečně pro Vás srozumitelné podobě.

Ještě jednou Vám děkuji za Váš zájem o činnost prezidenta republiky a vzhledem k tomu, že jsme toto téma již vyčerpali, považuji další komunikaci za nadbytečnou.

S pozdravem

Mgr. Martin Hakauf


Já:

Dobrý den a děkuji za vaši trpělivost.

Chápu, že považujete další komunikaci za nadbytečnou co se týče tohoto tématu, leč já si to nemyslím.

Pakliže chci dle vašeho návodu používat jako informační zdroj např. webové stránky hrad.cz, dostanu se do problému – je zde totiž jako jeden z odkazů právě twitterový účet pana Ovčáčka:

https://www.hrad.cz/cs/prezident-cr/kancelar-prezidenta-republiky/organizacni-struktura#c9

Nejspíše namítnete, ať na něj neklikám.

Pak ovšem nevím, zda další odkazy na stránce hrad.cz jsou podobné – totiž že se musím nejdříve s vámi poradit, zda informace na nich jsou jasně prezentované jako názor hradu, nebo se jedná o soukromý názor úředníka a je na mé inteligenci, abych je odlišil.

Vyvstala tedy nová otázka:

Které z linků na stránkách hrad.cz lze považovat za jednoznačně zastávající názor Hradu a já se tak na ně můžu spolehnout?

Děkuji ještě jednou za vaši trpělivost, opravdu mi jde jen o to, že mám problém odlišit, co je názor pana prezidenta a co názor úředníka.


Oni:

************ čekám na odpověď ***************